Fotografia wizerunkowa

Szukamy odbicia swego wizerunku nie w płynącej, lecz stojącej wodzie, albowiem tylko coś stałego jest w stanie je zatrzymać      Czuang-Cy

Fotografia wizerunkowa to po krótce kreacyjna fotografia portretowa mająca na celu zaprezentowanie konkretnej osoby z naciskiem na reklamę jej wizerunku. Obraz zatrzymany na fotografii ma przemówić i zainteresować, ale także wzbudzić zaufanie i sprzedać nas po najwyższej cenie.

Twój wizerunek ma znaczenie

Dbając o swój biznes często pomijamy dość istotną kwestię. Zajmując się wieloma sprawami związanymi z prawidłowym funkcjonowaniem naszej firmy nie znajdujemy czasu na zadbanie o swój własny wizerunek . Co więcej zapominamy, jak ważną rzeczą jest to, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Jako przedsiębiorcy, właściciele, pracownicy jesteśmy wizytówką tego co sprzedajemy.

Dla kogo?

Fotografia wizerunkowa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób aktywnie uczestniczących w życiu publicznym, którym zależy na dobrej prezencji.  Wszędzie tam gdzie posługujemy się obrazem jako głównym przekaźnikiem danych ta dziedzina ma duże znaczenie. Tego typu zdjęcia idealnie sprawdzają się w artykułach, publikacjach, także jako zdjęcia profilowe na autorskiej stronie czy w mediach społecznościowych.

Najczęściej wykonuje się sesje wizerunkowe dla artystów, muzyków, blogerów oraz wszelakich ludzi mediów. Także dla specjalistów różnych dziedzin min. sportowców, kucharzy, rzemieślników, projektantów, biznesmenów.

Szczegóły

Przy fotografii wizerunkowej zazwyczaj odchodzi się od studia, ponieważ nie daje ono wystarczających możliwości do osiągnięcia najlepszych rezultatów. Aby pokazać w ciekawy sposób osobę oraz to, czym się ona zajmuje, często fotografuje się w specjalnie wykreowanym, dedykowanym otoczeniu.  Aby finalna fotografia była ciekawa, przykuwająca oko i oddawała wiernie zamierzony cel, dobry fotograf w umiejętny sposób kreuje wizerunek osoby fotografowanej, równocześnie zachowując jej charakter. Rezultatem ma być prawdziwa fotografia wywołująca pozytywne emocje i skojarzenia. 

Aby wizerunek na zdjęciach był profesjonalny, przy sesji zazwyczaj asystuje wizażysta, fryzjer i stylista.

Działaj!

Myślisz, że już czas zmienić swoje zdjęcie profilowe? – napisz lub zadzwoń.