Fotografia portretowa

Najtrudniejszą rzeczą w fotografii jest portret. Musisz wejść z aparatem między skórę a koszulę fotografowanej osoby – Henri Cartier-Bresson

Klasyczna fotografia portretowa to nic innego jak zajrzenie wewnątrz fotografowanej osoby i próba ukazania jej duszy. To okazja do poznania wielu ludzi, bo bez nawiązania relacji ciężko jest osiągnąć zamierzony cel. Portret to swoista wizytówka w formie fotografii. Jedna z wielu twarzy, ale zawsze ciekawa i prawdziwa. Każdy z nas jest wyjątkowy i dobry fotograf powinien umieć ująć to na zdjęciu.

Dla osoby fotografowanej to zazwyczaj duże przeżycie. Pojawić się przed nieznanym obiektywem i być w centrum uwagi.  Większość z nas nie ma doświadczenia w pozowaniu. Doświadczony fotograf musi umiejętnie podejść do każdej osoby, ośmielić ją i sprawić, aby się otworzyła.

Fotografia beauty, bardzo lubiana przez kobiety skupia się na pokazaniu piękna danej osoby. Sztab ludzi pracuje nad wizerunkiem fotografowanej, aby wszystko było idealnie. Tutaj makijaż musi współgrać z fryzurą i ubiorem. Odpowiednie światło, odpowiedni kąt odpowiedni profil.. Wiele jest w rękach modelki, która musi odpowiednio zapozować. To już mocno stylizowana fotografia portretowa. 

Portret biznesowy rządzi się swoimi prawami. Zasady są tu ściśle określone. Dress code, mina, poza, tło, odbiór zdjęcia.

Fotografia portretowa skupiająca się na wizerunku jako wartość dodaną ma w domyśle funkcję sprzedażową.

Zapraszamy na kreacyjny portret artystyczny, portret beauty, portret wizerunkowy a  także portret biznesowy, który wykonujemy w ramach indywidualnej sesji zdjęciowej.