Fotografia mody

Fotografia mody to stale rozwijająca się gałąź, która od zawsze była wyzwaniem dla każdego fotografa. W tej branży przede wszystkim konieczne jest wyjątkowe poczucie estetyki, duża dbałość o detale i stałe podążanie za trendami. Co więcej liczy się też wyobraźnia, świeże spojrzenie oraz dostosowanie swojego stylu pracy do konkretnego zlecenia. Kluczową kwestią jest dobre porozumienie na linii projektant – stylista oraz właściwe zinterpretowanie przesłania kryjącego się pod daną kolekcją. 

Podsumowując: świeże spojrzenie, profesjonalizm, elastyczność, dobra komunikacja z klientem – to wszystko jesteśmy w stanie Tobie zaoferować.

W zależności od potrzeb można różnie podejść do tematu:

->Katalog

Przede wszystkim zdjęcia do katalogów wyróżnia prostota, identyczne światło i jednolite tło. Ubrania prezentowane są na modelce lub modelu w typowych, prostych pozach. W rezultacie uwaga w 100 % skupiona jest tylko na ubraniu. Najczęściej wykonujemy zdjęcia z przodu, z tyłu, z boku oraz detal. Są to zdjęcia przeznaczone do druku czy sklepów internetowych.

->Lookbook

Zdjęcia zbliżone do zdjęć z katalogu, lecz rozwinięte o dodatkowe czynniki, takie jak inna lokacja niż studio, bardziej rozwinięta scenografia, specyficzne światło czy też inne charakterystyczne elementy. Przede wszystkim czynniki te mają za zadanie podkreślić tożsamość i charakter danej marki. 

Modowa sesja zdjęciowa
Modowa sesja zdjęciowa
Sesja modowa dla Manuko
Modowa sesja zdjęciowa

->Kampania

Z pewnością najbardziej zaawansowane zdjęcia modowe i zarazem główne narzędzie służące do kampanii reklamowych. Często z udziałem znanych modelek i celebrytów. To zdjęcia, w których stawia się głównie na szeroko rozumiany artyzm i gdzie fotograf promując markę może pokazać swój indywidualny styl.

 

Szczegóły 

Sesje modowe zazwyczaj realizujemy dla marek odzieżowych, magazynów, projektantów i stylistów. Zajmujemy się kompleksową organizacją każdej sesji zdjęciowej, organizując niezbędne elementy jak:

  • casting na modeli / modelki
  • scouting miejsca ( wyszukiwanie odpowiedniej przestrzeni pod zdjęcia, w tym scenografia )
  • przygotowanie modeli do zdjęć ( wizaż, fryzura, stylizacja dodatków )

Stale współpracujemy z najwyższej klasy wizażystami, fryzjerami i stylistami. 

Podchodzimy indywidualnie do każdego zlecenia. Analizując potrzeby i możliwości klienta, dostosowujemy się do aktualnie obowiązujących trendów i wytycznych. Pracujemy na gotowym briefie lub samodzienie tworzymy koncepcję sesji. Przedstawiamy nasze pomysły w oparciu o główne założenia kampanii reklamowej i proponujemy różne warianty i rozwiązania.

Finalnie zdjęcia oddajemy do klienta po obróbce i  retuszu w programie graficznym.