Fotografia produktowa

Zwiększ swoją sprzedaż nawet o połowę i zainwestuj w profesjonalne fotografie swoich produktów!

Fotografia produktowa pomoże ci uskrzydlić twój biznes. Wykonamy dla Ciebie zdjęcia pokazujące Twój produkt w jak najlepszym świetle wraz z jego detalami i atrybutami. Począwszy od prostych fotografii na jednolitym tle (tzw. pack-shot’y, zdjęcia typu „duch”), po bardziej złożone aranżacje i stylizacje produktu, np. w dedykowanym otoczeniu lub z dodatkowym udziałem modela czy modelki. 

Przyjmujemy produkty osobiście lub przez kuriera, więc nasz zasięg jest ogólnokrajowy.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wybierz rodzaj fotografii dla Ciebie:
  • pack-shoty czyli fotografie izolowane lub na jednolitym tle – proste fotografie, które pokażą dokładnie produkt „czarno na białym” pod różnym kątem wraz z jego szczegółami. Zdjęcia możemy wykonać na dowolnym tle, dostosowanym do koloru i specyfiki produktu, aczkolwiek najczęściej jest to białe lub szare tło, które zapewnia największą czytelność odbioru.
  • zdjęcia-duchy – przestrzenne zdjęcia odzieży na jednolitym tle bez udziału modela, które pokazują produkt od praktycznej strony użytkowej. To atrakcyjna forma odbioru. Dzięki niej potencjalny klient może wyobrazić sobie produkt w rzeczywistości bez przymierzania go.
  • zdjęcia na modelu lub manekinie – zdjęcia odzieży j.w. z udziałem modeli lub manekinów. Najczęściej służą one do prezentowania kolekcji ubrań czyli t.zw. lookbook’ów. Tutaj wkraczamy powoli w zakres fotografii modowej, która jest dość obszernym tematem.
  • aranżacje – wzbogacone ujęcie produktu lub grupy produktów bazujące na pomyśle aranżacyjnym. Innymi słowy taki sposób prezentacji wzmacnia odbiór i stawia na rozszerzoną estetykę. Zazwyczaj działamy z użyciem tła, specjalnej scenerii, dodatkowych rekwizytów, a czasami modela. Jak można zauważyć zacieśnia się tu różnica między fotografią produktową a fotografią reklamową, która jest jej rozszerzeniem. W temacie aranżacji produktowych wyłania się fotografia kulinarna, która jest także jej swoistym odłamem, ale z uwagi na swoją specyfikę została potraktowana osobno.

Jak przygotować produkty do sesji?

Wszystkie produkty, które do nas trafiają powinny być czyste, bez widocznych oznak użytkowania, uszkodzeń, rys, zadrapań, odpowiednio zabezpieczone podczas transportu. Ubrania i tekstylia bez zagnieceń.

Ile kosztuje fotografia produktowa?

Wycena zlecenia jest ustalana indywidualnie i zależy od rodzaju produktu, stopnia zaawansowania scenografii oraz od całkowitej ilości produktów do sfotografowania. Zapraszamy do kontaktu mailowego.